Наша шкіра відображає те, що відбувається всередині. Це більше, ніж просто бар’єр для зовнішнього середовища. Шкіра пов’язана з гіпоталамусом, залозою в мозку, що відповідає за вироблення гормонів, надсилаючи важливі сигнали в усі куточки нашого тіла. Кожна проблема зі шкірою, через яку ми втрачаємо сон, є ознакою того, що всередині щось може бути не так, тому ми звертаємо увагу на своє тіло та орієнтуємось у проблемах з кращими знаннями.
Гормональних факторів, які впливають на нашу шкіру, багато. Це сукупність проблем, які можуть проявлятися у вигляді проблем зі шкірою. Найпомітніші гормони, які впливають на здоров’я вашої шкіри, — це естроген, прогестерон, андрогени, кортизол, інсулін і мелатонін.
Гормональні зміни впливають на все, але жінки відчувають це більшою мірою через менструальний цикл, вагітність і менопаузу, які викликають збій гормонів. Так, ці вирішальні етапи життя жінки можуть вплинути на здоров’я її шкіри! Ви були б здивовані, дізнавшись, що певні звички у способі життя та вікові зміни тіла можуть викликати гормони, які впливають на вашу шкіру. Цікаво, які з них можуть посилити або, можливо, погіршити стан шкіри? Прокрутіть, щоб дізнатися більше:
Чи може гормональний дисбаланс спричинити проблеми зі шкірою?
Шкіра виконує важливу ендокринну функцію — як найбільший орган, який виробляє та виділяє гормони, гормони впливають на розвиток і здоров’я шкіри. Шкіра відіграє значну роль у метаболізмі, активації, інактивації та виведенні гормонів, головним чином через її взаємодію з рецепторами, такими як пептидні білки. Виразно діють гормони росту, нейропептиди, мелатонін, серотонін, пролактин, ретиноїди, стероїди. Вони виконують важливі функції шкіри та регулюють ріст, розвиток і підтримку клітин і тканин нашого тіла.
Таким чином, гормональний дисбаланс може означати різкі зміни у функціях вашого тіла, і його вплив буде очевидним на шкірі. Гормональний дисбаланс може бути спровокований сидячим способом життя, токсинами або навіть захворюваннями. Гормональні коливання, які в основному відбуваються на певних етапах життя, помітно впливають на стан шкіри.
Ось три дивовижні гормональні тригери, які можуть завдати шкоди вашій шкірі (про які ви, мабуть, не знали):
- Протизаплідні таблетки
Висипання зазвичай виникають в результаті надлишку або дефіциту гормонального фону. У жінок, які також страждають від СПКЯ, гіпер- або гіпотиреозу або вживають протизаплідні таблетки, результатом є дисбаланс андрогену, тестостерону. Оскільки протизаплідні таблетки збільшують естроген і прогестерон, андрогени пригнічуються. Низький рівень тестостерону пов’язаний з меланомою (коричнева пігментація шкіри), сухістю шкіри та старінням як у чоловіків, так і у жінок.
- Зміни в менструальному циклі
Менструальний цикл коливається протягом життя жінки. Деякі причини дисбалансу вироблення естрогену — це анорексія, пошкодження яєчників, надмірне фізичне навантаження, дисфункція щитовидної або гіпофіза.
Прищі виникають в результаті зниження рівня естрогену і прогестерону і підвищення рівня тестостерону. Високий рівень тестостерону може спричинити спалах прищів на вашій шкірі, оскільки він викликає надмірне вироблення шкірного сала сальними залозами, що виділяють жир. Це часто спостерігається під час статевого дозрівання та протягом менструального циклу. Коли рівень тестостерону підвищується перед менструаціями, це стимулює сальні залози виділяти більше шкірного сала, посилюючи тяжкість або частоту появи прищів. Оскільки шкірне сало забиває пори та призводить до запалень, воно викликає висипання на обличчі, спині чи грудях.
Надмірне вироблення естрогену та прогестерону (особливо під час вагітності) може викликати збільшення вироблення меланіну. Це може призвести до появи темних плям на шкірі, переважно на обличчі, широко відомих як «маска вагітності».
Крім того, зниження рівня естрогену є поширеним побічним ефектом менопаузи. Старіння є як причиною, так і результатом гормональних коливань. Так, з віком рівень гормонів може знизитися. Естроген запобігає зниженню вироблення колагену, що допомагає підтримувати його товщину. Крім того, він також керує зволоженням шкіри, збільшуючи вміст гіалуронової кислоти, зберігаючи її підтягнутою, тим самим уповільнюючи процес старіння. Дисбаланс гормону естрогену може призвести до сухості та свербіння шкіри, в’ялості шкіри, тонких ліній, зморшок і поганого загоєння ран.
- Стрес
Стрес і хвилювання також можуть вивести з рівноваги гормональний фон. Стрес викликає секрецію кортизолу, який, як відомо, робить шкіру більш жирною. Це також призводить до втрати вологи шкірою, гальмує природну здатність вашої шкіри до самовідновлення, призводить до випадіння волосся та призводить до того, що нігті стають більш ламкими.
Стрес призводить до дисбалансу багатьох гормонів, а саме гормонів щитовидної залози, гормонів росту, інсуліну, прогестерону та естрогену та інших. Оскільки гормональний баланс глюкози та інсуліну порушується під впливом стресу, це може призвести до утворення шкірних плям навколо повік або шиї або спричинити блідість шкіри. Інші погані наслідки психологічного стресу включають гіпертиреоз, який може призвести до темних кіл під очима (в результаті втоми та недосипання).
Чи можете ви запобігти проблемам зі шкірою, пов’язаним із гормонами?
Повністю списувати проблеми зі шкірою, пов’язані з гормонами, неможливо. Але кілька змін у вашому розпорядку дня можуть допомогти впоратися з ними.
Уникайте солодкої їжі, як-от крекерів, макаронних виробів, пшеничного хліба, рису, і замініть її цільнозерновими. Крім того, замість червоного м’яса споживайте нежирні білки, такі як птиця чи риба, або продукти рослинного походження, такі як тофу чи бобові. Тарілка, наповнена зеленими овочами та фруктами з низьким вмістом цукру, чудова для загального здоров’я. Слідкуйте за своєю вагою. Недостатня і надмірна вага ризиковані. Отже, прагнення до здорового індексу маси тіла (ІМТ) для контролю гормональних коливань.
Ваш ритуал догляду за шкірою має бути чистим, мінімальним, але ефективним, щоб виконувати свою роботу. Жінки, особливо в підлітковому віці або за 20 років, можуть використовувати засоби для чищення обличчя, що містять саліцилову кислоту, щоб уникнути появи прищів. Жінки похилого віку, які мають суху та зрілу шкіру, можуть включити ретиноїди в свій режим шкіри. Це може бути корисним для покращення текстури шкіри та сприяння регенерації клітин. Найголовніше, пийте достатньо води, щоб вивести токсини, і розслабтеся, щоб контролювати рівень кортизолу.
Прислухайтеся до своєї шкіри та внесіть корективи у свій розпорядок дня. Крім того, не засмучуйтеся, якщо ви не побачите видимих результатів відразу. Вашій шкірі потрібен час, щоб встигати за всіма змінами — як внутрішніми, так і зовнішніми. Просто подаруйте йому любов, на яку він заслуговує, і він полюбить вас у відповідь!
Біографія автора
Електронна пошта: baghadia.nisha@gmail.com
Ніша захоплюється письменницькою діяльністю та любить ділитися своїми думками зі світом. Вона написала багато статей про йогу, фітнес, оздоровлення, лікувальні засоби та красу. Вона тримає себе в курсі новин, щодня переглядаючи цікаві блоги. Це підживлює її пристрасть і мотивує писати привабливі та захоплюючі статті. Вона є постійним автором StyleCraze.com і кілька інших веб-сайтів.