Ваше фінансове становище є майже виключно побічним продуктом ваших звичок, особливо якщо ви розглядаєте це довгостроково. Практикуйте хороші звички, і ви, ймовірно, досягнете успіху. Практикуйте шкідливі звички, і ви неминуче досягнете низького рівня – хоча навіть низькі показники пропонують можливість одужати.
Які найкращі та найгірші звички варто взяти до уваги, і як їх застосовувати?
Сила звичок
Ваші звички можуть керувати вашою долею, і це особливо вірно у світі фінансів. Уявіть собі простий сценарій, за якого ви витрачаєте більше грошей, ніж заробляєте, і в кінцевому підсумку витрачаєте на 100 доларів на місяць більше, ніж отримуєте. Ця проста звичка може здатися неважкою окремо, але вона може призвести до накопичення боргу на 1200 доларів. кожного року. З відсотками та постійним накопиченням це зрештою може призвести до п’яти- або навіть шестизначної суми боргу, залишаючи вам мінімальну фінансову гнучкість і дуже складну ситуацію для виправлення.
Звичайно, навіть якщо ви опинилися в поганій, здавалося б, неминучій фінансовій ситуації, у вас завжди є варіанти. Хоча це не має бути першим варіантом, який ви розглядаєте, коли зазнаєте фінансової скрути, банкрутство є життєздатним варіантом.
Якщо ви зустрінетеся з адвокатом у справах про банкрутство, він допоможе вам зрозуміти процес банкрутства та ознайомиться з різними видами банкрутства, доступними для вас. Рухаючись вперед, у вас може бути життєздатний новий старт, що дозволить вам перебудувати з нуля або майже так.
Тим не менш, набагато краще активно працювати з корисними звичками, щоб уникати подібних обставин.
Хороші фінансові звички
Давайте почнемо з деяких найкращих фінансових звичок, які ви можете прийняти:
· Бюджетування. Складання бюджету є, мабуть, найважливішою фінансовою стратегією, яку ви можете прийняти, оскільки вона дозволяє контролювати майже всі аспекти ваших фінансів. Ви повинні повністю розуміти, скільки грошей ви заробляєте, скільки грошей ви витрачаєте і куди ви розподіляєте свої ресурси. Принаймні, ви повинні мати чіткий місячний бюджет, щоб допомогти спрямувати та контекстуалізувати свої витрати.
· Виконання ощадливості. Одна з найпоширеніших (і найважливіших) фінансових порад — жити нижче своїх можливостей. По суті, це означає витрачати менше грошей, ніж ви заробляєте. Іноді це вимагає жертв, таких як переїзд у дешевший район або менший будинок. Але в результаті того, що ви живете нижче своїх можливостей, ви зможете накопичити заощадження, які згодом можуть привести вас до багатства.
· Збереження. Важливо відкладати додаткові гроші, які у вас залишилися, наприкінці кожного бюджетного періоду. Таким чином, ви зможете вільно використовувати його, як вважаєте за потрібне, наприклад для покриття екстрених витрат або інвестування.
· Інвестування. Згодом ви захочете інвестувати свої додаткові доходи в активи, які можуть підвищити вартість, приносити прибуток або і те, і інше.
Погані фінансові звички
Також варто остерігатися деяких поганих фінансових звичок:
· Витрачати наосліп (або жити понад кошти). Однією з найгірших фінансових звичок є життя понад свої кошти або витрачання грошей більше, ніж ви заробляєте. Якщо ви не будете обережні, це може призвести до руйнівних наслідків.
· Нагромадження безнадійних боргів. Є кілька типів хороших боргів, але майже будь-який борг з високими відсотками є безнадійним. Накопичення безнадійної заборгованості робить вас вразливими до найгірших наслідків складних відсотків, що зрештою призводить до накопичення боргів таким чином, що виходить з-під вашого контролю.
· Прострочення платежів. Загалом уникайте прострочення платежів. Один прострочений платіж вас не вб’є, але якщо ви постійно пропускаєте платежі, це може значно погіршити ваш кредитний рейтинг.
· Живуть від зарплати до зарплати. Іноді ви не можете не жити від зарплати до зарплати. Але це ознака того, що вам потрібне певне фінансове втручання, наприклад більш суворе складання бюджету, якщо ви хочете досягти успіху в довгостроковій перспективі.
Зміна звичок
Змінити будь-яку звичку важко. Але це стає набагато легше, якщо ви використовуєте такі стратегії, як:
· Почніть з того, що ви можете контролювати найбільше. Зосередьтеся на звичках, які ви можете контролювати найбільше. Можливо, ви не зможете примножити свій дохід за одну ніч, але ви точно можете будь-коли скасувати свої підписки на потокове передавання.
· Здійснити. Як тільки ви приймете рішення прийняти нову звичку або відмовитися від старої, дотримуйтесь її.
· Застосовуйте послідовні стандарти. Дотримуйтесь майже релігійно своїх нових стандартів.
· Нагороджуйте себе. Обов’язково знайдіть час, щоб винагородити себе за те, що ви робите правильні речі.
Змінити свої фінансові звички — важка робота, особливо якщо у вас немає великого досвіду управління особистими фінансами. Однак, як тільки ви навчитеся розпізнавати найкращі та найгірші звички, ви будете готові до фінансової платоспроможності та, зрештою, до накопичення багатства.
Слідкуйте за останніми новинами та оновленнями Внутрішній інсайдер!