Останні кілька років порушили наше повсякденне життя. 42% працездатного населення змушені були залишити офіс, щоб працювати віддалено. Ще багатьом довелося мати справу з невизначеністю роботи. Багато хто судорожно намагається поєднати неможливе: роботу і догляд за дітьми. Для багатьох людей наше життя перевернулося з ніг на голову за лічені дні. Хоча ми очікували, що зміни будуть короткочасними, схоже, що вони прийшли до нас надовго.

Коли початковий шок пройшов, стало зрозуміло, що ті, хто зіткнувся зі значними змінами в наших повсякденних справах цього року, почали виявляти ознаки емоційного вигорання. Динаміка стосунків посилюється, брак особистого простору бере своє, і будь-яке відчуття «рівноваги», яке ми мали, летить у канаву. Навіть елементарні речі, як-от програш у грі дракона проти тигра або запізнення на автобус, можуть призвести до виснаження. Накопичується більше стресорів. І в цей період потреба в догляді за собою стає як ніколи гострою.

Піклування про себе

Усім нам не завадить відпочити. Ось тоді на допомогу приходить догляд за собою. На практиці самообслуговування можна розділити на три різні категорії:

  • Духовний;
  • фізичний;
  • Емоційний.

Розмірковуючи про цей термін, більшість людей схильні уявляти собі фізичні форми самообслуговування. Наприклад, це може означати масаж, пробіжку, ранній відхід до сну або збалансоване, ситне харчування. Однак важливо зазначити, що хоча фізичний самообслуговування є важливим компонентом цілісної практики самообслуговування, це не єдиний шлях. Також необхідно включати емоційні та міжособистісні елементи у ваші оздоровчі практики.


Отже, як втиснути купу нових занять у свій розпорядок дня, щоб запобігти вигорянню на роботі? Це все про те, щоб усвідомлювати свою поведінку та змінювати свою діяльність за потреби, як у великих, так і в малих напрямках. Чим більше ви усвідомлюєте свої негативні почуття та думки в дитинстві, тим менша ймовірність вигорання.

Ось кілька порад, якими можна скористатися, щоб уникнути виснаження під час віддаленої роботи.

Виділіть місця для роботи та життя (як фізично, так і розумово)

Виділений простір для роботи та домашнього життя допоможе розділити роботу та інші сфери життя. Коли ці дві сфери щодня зливаються, людина може відчувати себе приголомшеним і напруженим. Привіт, без меж!

Щоб створити більш чіткі межі під час роботи вдома, почніть із визначення «години роботи». Звичайно, робочий час може змінюватися залежно від ваших унікальних потреб і потреб вашої сім’ї, але гарною відправною точкою стане встановлення чіткої межі між робочим і неробочим часом.


У неробочий час намагайтеся не перевіряти електронну пошту, не завершувати електронну таблицю Excel і навіть не говорити про роботу. Також варто навести порядок у робочому місці після дня. Це допомагає розділити роботу та домашнє життя.

Хоча спочатку встановлення меж може здатися незручним і незручним, чим більше ви працюєте над їх створенням, тим швидше вони стануть звичкою.

Підказка: Встановлення меж також може виглядати як відмова від партнерства чи проекту, який зазвичай не входить до вашої компетенції. Незабаром ви можете відчути себе спустошеним, коли візьмете на себе більше, ніж можете зробити.

За потреби робіть мікроперерви

Зручність віддаленої роботи також може зробити вашу роботу більше, ніж зазвичай. Практично не потрібно їздити на роботу, а до обіду можна дійти пішки, тому легше не помітити, що ви наполегливо працюєте, не звертаючи уваги на цокання годинника.


Протягом дня важливо планувати мікроперерви. Відпочиньте від комп’ютера і зробіть щось просто для задоволення. Налаштування на те, щоб завжди залишатися продуктивним, оскільки ви не в офісі, може призвести до вигорання, тому вам слід бути обережним. Спробуйте встановлювати будильник кожні кілька годин, щоб спонукати себе закритися на деякий час і подбати про себе.

Підтримка інших

Не завжди варто відразу бігти до психолога. Як це не дивно, люди рідко діляться своїм станом навіть з найближчими людьми, вважаючи це недостойним/показуючи їм не з іншого боку. Спробуйте розповісти, які у вас внутрішні труднощі і з чим ви стикаєтеся. Не нарікайте; спробуйте просто описати свою ситуацію та емоції, які вона у вас викликає. Будь ти сценаристом, який описує внутрішні стани своїх героїв.

Знайдіть те, що вам подобається

Те саме, що люди ігнорують або відповідають: «Так, так, усі кажуть: знайдіть собі хобі. Ну, ось я і в’яжу; залиш мене в спокої». Але наскільки важливо мати 1-2 години в день, коли ви не просто «тупієте перед улюбленим шоу», а робите те, що, як цукерку, яку ви ось-ось витягнете з полиці, викликає прилив ендорфінів. Тож добре подумайте прямо зараз; чим це може стати для тебе? І робіть це не менше 30 хвилин на день.

Допоможіть своїй внутрішній дитині

Як батьки виражають любов? Переважно через тіло: ніжні дотики, погладжування, обійми. І це перше, що можна зробити самостійно. Зверніть увагу на своє тіло. Зробіть самомасаж. Дуже добре діє на лімфу розтирання тіла щіткою знизу вгору. Іншим варіантом є поплескування по меридіанах, які проходять по руках і ногах зверху вниз і знизу вгору. Ви можете масажувати шию і плечі, коли відчуєте втому посеред робочого дня.


Залиште робочі проблеми на роботі

як? З одягом. Прийшовши з роботи, переодягніться. Негайно. У улюблених, зручних і гарних сукнях. Ритуал переодягання може включити або вимкнути таку енерговитратну для вас роль. Якщо у вас на роботі перевзування, то переодягання в кінці дня може стати таким самим ритуалом: закінчивши роботу, ви знімаєте «робоче» взуття, а разом з ним залишаєте всі робочі проблеми в будинку. офіс. Вдома так само. Одягаючи домашній одяг, ви ніби включаєте ту роль, яка вам потрібна в даний момент: господині, мами, коханої дружини.

Висновки, як уникнути емоційного вигорання

Важливо пам’ятати, що навіть якщо ви застосовуєте всі п’ять наведених вище порад, щоб уникнути вигорання під час роботи вдома, напруга та стрес можуть залишитися. У деякі моменти ці почуття є просто природою світу, в якому ми зараз перебуваємо, але вони лише тимчасові.

Тепер, коли ви озброєні цими новими інструментами, ви можете бути краще підготовлені до догляду за собою фізично та психічно. Наприклад, коли ви відчуваєте сильний стрес, не забудьте зробити паузу та переоцінити те, що вас оточує.


Спробуйте поставити собі ці прості запитання, щоб визначити найкращий спосіб дій для себе, який допоможе вам відчути підтримку та ґрунт:

  • Що мені зараз потрібно?
  • Який крок я можу зробити, щоб допомогти собі почуватися краще?
  • Як я впораюся з цим краще наступного разу?

Перш за все, будьте терплячі до себе, друзів, родини та колег. Ми всі відчуваємо величезний стрес. Частину цього стресу ви можете навіть не підозрювати. Тож зосередьтеся на щоденному догляді за собою та подивіться, як ви почнете з’являтися у світі. Пам’ятайте, що за цей час можна отримати незліченну кількість уроків, і один із них – навчитися краще справлятися з синдромом вигорання.

От admin