Коли ви говорите людям, що у вас проблеми зі здоров’ям порожнини рота, перше, що вони можуть вам сказати, це правильно чистити зуби. Багато людей помилково вважають, що часте чищення зубів може запобігти різного роду проблемам зі здоров’ям порожнини рота, що далеко не так.
Чищення зубів допомагає видалити частинки їжі, що застрягли між зубами, і запобігає розвитку бактерій і зубного нальоту. Однак занадто сильне чищення може пошкодити зуби, повністю видаливши зубну емаль. Якщо регулярне чищення зубів не допомагає, вам необхідно проконсультуватися з стоматологом Sedona вже сьогодні.
Що таке наліт?
Зубний наліт — це біла речовина, яка утворюється на зубах поблизу ясен. Його можна легко видалити за допомогою Q-tip, і для чищення потрібно дуже мало зусиль. Тому, якщо ви докладаєте занадто багато зусиль, ви, ймовірно, забагато завдаєте своїм зубам.
Основне правило, якого слід дотримуватися, полягає в тому, що якщо щетина вашої зубної щітки згинається, ви прикладаєте більше сили, ніж потрібно. Зубна емаль тверда і створена для того, щоб витримувати сильні навантаження, але вона не витримує щоденного надмірного чищення.
Що станеться, якщо ви занадто сильно чистите зуби?
1. Рецесія ясен.
Занадто сильне чищення зубів зашкодить яснам, і вони знову зменшаться. Коли це станеться, ваші зуби будуть показуватися більше, що не тільки зіпсує вашу посмішку, але й вплине на здоров’я ротової порожнини. Чим більше ви будете чистити зуби, тим більше ваші ясна будуть відступати, з часом оголюючи коріння. Коріння зубів набагато більш вразливі до зовнішніх подразників і можуть псуватися швидше, ніж верхня частина зубів.
2. Передчасний знос.
Зубна емаль — найтвердіша частина вашого тіла. Тому люди можуть подумати, що він витримує майже всі види жорсткого чищення. Однак це не так. Незважаючи на те, що зубна емаль тверда, вона все одно може руйнуватися через неправильне чищення.
Найгірше те, що коли зубна емаль зникає, вона не відростає природним шляхом. Тому це значне і постійне пошкодження. Відсутність зубної емалі може збільшити ризик карієсу.
Інші способи боротьби з нальотом
Чищення щіткою та зубною ниткою є двома ефективними і найпоширенішими способами боротьби з нальотом. Однак є й інші шляхи. Вживання пробіотиків запобіжить ріст хвороботворних бактерій і сприятиме розвитку корисних бактерій. Якщо ви не можете знайти пробіотичну їжу, ви також можете використовувати таблетки.
Суть полягає в тому, що запорукою здоров’я зубів є чищення зубів, але правильним способом. Ви не можете просто чистити зуби як завгодно і очікувати відмінних зубів.