Антидепресанти — це препарати або ліки, призначені для лікування депресивних розладів. Основна причина, чому антидепресанти такі, якими вони є, є селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС). СІЗЗС є поширеним компонентом препарату, який часто зустрічається в більшості брендів антидепресантів. Ці інгібітори можуть взаємодіяти з серотоніном мозку, який відповідає за регуляцію настрою людини.
Однак, хоча СИОЗС можуть певною мірою покращити настрій, цього недостатньо для лікування депресії. Якщо ви справді хочете усунути всі сліди депресії, вам слід пам’ятати кілька речей, перш ніж приймати антидепресанти чи подібні ліки.
1. Клас ліків
Перш за все, ви повинні розуміти, що існують різні типи або «класи» антидепресантів. Деякі приклади цих антидепресантів включають:
- Трициклічні антидепресанти
- Норадреналін і специфічні серотонінергічні антидепресанти (NASSA)
- Інгібітори зворотного захоплення серотоніну-норадреналіну (SNRI)
- Інгібітори моноаміноксидази (МАО)
Серед цих різних типів найпоширенішим є СИОЗС, оскільки їхні побічні ефекти слабкі та вважаються найбезпечнішими серед різних класів антидепресивних препаратів. З огляду на це, кожен тип має різні побічні ефекти та підходить для різних цілей.
Оскільки ваше тіло побудоване інакше, ніж у інших людей, ліки, які допомогли вашому другові подолати депресію, можуть бути не такими ефективними для вас. Саме тому в першу чергу була розроблена концепція компанії, що займається фармакогеномічним тестуванням, щоб точно визначити найбільш підходящий препарат для людини відповідно до її ДНК. Отже, перш ніж спробувати приймати ліки від депресії, ви повинні спочатку визначити, який клас ліків вам найбільше підходить.
Ви можете зробити це, просто отримавши діагноз від лікаря або лікаря. Переглянувши ваші симптоми, вони зможуть звузити список придатних препаратів для вашого унікального випадку. Звичайно, само собою зрозуміло, що ви повинні слідувати їхнім інструкціям.
2. Існуючий стан здоров’я
Як і будь-які інші ліки, антидепресанти можуть викликати побічні ефекти. Деякі є короткочасними, а інші можуть тривати досить довго. Нижче наведено приклади потенційних побічних ефектів антидепресантів та інших пов’язаних із ними ліків:
- нудота
- Запаморочення
- Безсоння
- Головні болі
- серцебиття
- Знижений контроль рівня цукру в крові
Якщо ви зараз маєте певний стан здоров’я, радимо проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати ліки від депресії. По-перше, ваш стан здоров’я може негативно відреагувати на ліки. Візьмемо, наприклад, діабет. Оскільки хворим на цукровий діабет і так важко контролювати рівень цукру в крові, прийом антидепресантів лише погіршить стан. На цій ноті переконайтеся, що ви враховуєте свій наявний стан здоров’я, перш ніж приймати ліки.
3. Графік роботи
Після того, як ви почнете приймати ліки від депресії, вам доведеться продовжувати це протягом кількох тижнів або навіть місяців. Протягом цього часу вам часто доведеться мати справу із запамороченням, нудотою та безсонням, які можуть негативно позначитися на вашій продуктивності. Отже, як правило, це чудова ідея спочатку розглянути свій робочий графік, перш ніж приймати ліки. Якщо у вас багато роботи в наступні дні або тижні, можливо, вам доведеться взяти відпустку.
Варто також зазначити, що якщо вам не пощастить, вам, можливо, доведеться регулярно приймати ліки від депресії протягом шести місяців, тому краще бути готовим до такої можливості.
Звичайно, якщо ви наразі не працюєте, не потрібно просити відпустку. Незважаючи на це, переконайтеся, що ваш графік вільний у найближчі пару місяців, оскільки вам, швидше за все, доведеться зосередитися на лікуванні депресії.
4. Дозування
Враховуючи потенційні побічні ефекти антидепресивних препаратів, можна з упевненістю припустити, що якщо ви помилитесь у дозуванні, ви в кінцевому підсумку сильно страждатимете. З цієї причини вам слід спочатку переконатися, що ви знаєте дозування, яка найкраще підходить для вашого організму. Для довідки типова доза антидепресантів коливається від 25 мг до 75 мг залежно від тяжкості стану. У формі таблеток це буде еквівалентно одній-трьом таблеткам на день.
Але оскільки дозування значною мірою залежить від тяжкості вашої депресії, універсального рішення для всіх не існує. Якщо ви хочете отримати більш точне дозування, найкраще проконсультуватися з лікарем або лікарем. Вони повинні бути в змозі придумати дещо точну оцінку дозування.
5. Вік
Хоча основною метою антидепресантів є усунення депресії, дослідження FDA (Управління з контролю за харчовими продуктами та ліками) показало, що прийом антидепресантів може призвести до суїцидальних думок, особливо в осіб віком до 24 років. Звичайно, це не обов’язково означає, що молоді люди та підлітки не повинні приймати антидепресанти. Це просто означає, що вони повинні бути особливо обережними, роблячи це. І краще, щоб дорослий спостерігав за ними протягом усього процесу.
6. Реакція з іншими лікарськими засобами
Більшість антидепресантів містять речовину, яка взаємодіє з серотоніном. У більшості випадків ці взаємодії є шкідливими. У гіршому випадку це призведе лише до нудоти та інших побічних ефектів. Але це не завжди так, особливо якщо ви приймаєте інші ліки на додаток до антидепресанту, наприклад, снодійне.
Оскільки снодійні допомагають вам добре виспатися, а антидепресанти роблять навпаки, є шанс, що поєднання цих двох ліків призведе до шкідливих наслідків.
З цієї причини, перш ніж приймати антидепресивні препарати, ви можете спочатку розглянути інші ліки та перевірити, чи не виникне конфлікт. Як завжди, ви можете дізнатися, чи можете ви приймати ліки, проконсультувавшись з лікарем.
Підведення підсумків
Ліки часто є найкращим способом боротьби з середньою та важкою депресією. Отже, якщо ви думаєте, що страждаєте лише від легкої депресії, можливо, краще спробувати інші варіанти. Наприклад, відмова від гаджетів, громадська діяльність або реабілітаційні програми можуть значно допомогти вам подолати депресію.
Звичайно, якщо ці плани лікування неефективні, це буде найкращий час для прийому ліків. Якщо ви досягнете цього моменту, цей посібник має бути дуже корисним для початку.