Даріуш Санковський (CC0), Pixabay

Ми дуже живемо в епоху екрану. Більшість із нас витрачає занадто багато часу, дивлячись на робочі комп’ютери, екрани домашніх телевізорів чи кишенькові пристрої. З часом, а в деяких випадках відносно швидко, ви помітите негативну реакцію такого рівня використання на ваше тіло.

Очевидно, що ваш зір є основною потенційною проблемою, хоча інші аспекти, як-от те, як ви сидите, коли витрачаєте час за екраном, можуть мати наслідки для вашої спини та багато інших факторів, які вступають у гру, якщо ви нерозумно займаєте позицію протягом дуже тривалих періодів часу. .

Це дуже реальна проблема, і ваш телефон цілком може надсилати вам сповіщення про кількість часу, який ви проводите, дивлячись на нього, дещо перекручено, що, мабуть, є самим визначенням іронії.

Отже, що ви можете зробити, щоб захистити себе та своїх близьких? Є кілька хитрощів і порад, які допоможуть мінімізувати шкоду, яку ви можете зазнати через надмірне опромінення екранів.


Тримайте дистанцію

Перша порада є чимось очевидним, але, як не дивно, люди не звертають на це достатньо уваги. Спробуйте сидіти на відстані не менше 20-28 дюймів від екрана. Це стосується екрана комп’ютера чи телевізора.

Якщо ви виявите, що напружуєте очі, щоб ефективно бачити, просто збільште розмір тексту, таким чином комп’ютер зробить це за вас.

Так само, коли ви тримаєте свої пристрої, намагайтеся не застрягати в одному положенні надовго, особливо якщо це положення передбачає витягування шиї та залишання хребта під неприродним кутом.

Якщо ви збираєтеся проводити тривалий період часу, взаємодіючи з екранами, спробуйте знайти здорову проміжок між лінією очей і пристроєм або екраном, який ви переглядаєте.


Правильні окуляри

Якщо ви носите окуляри, ви цілком можете виявити, що надмірне перебування перед екранами може призвести до проблем із зором. Пандемія коронавірусу, безумовно, призвела до збільшення використання екранів, і продажі окулярів із захистом від синього світла різко зросли. Ці окуляри чудово захищають вас від напруги очей, пошкоджень і хвороб, пов’язаних із тривалим перебуванням перед різними екранами.

Дійсно, через збільшення часу перед екраном ви могли помітити, що ваш зір постраждав настільки, що ви вперше відчули, що вам потрібні окуляри. Якщо ви відчуваєте, що ваш зір потребує допомоги, не ігноруйте те, що говорить ваше тіло, відвідайте оптометриста та отримайте професійну думку.

Скоротіть час перед пристроями

Ще один спосіб подбати про безпеку екрану – скоротити час, який ви проводите перед екраном, але перш ніж ви впадете в сліпу паніку, це можна зробити спокійно. По-перше, якщо ви весь свій робочий день проводите перед екраном, робіть перерву щогодини або близько того, навіть якщо це просто для того, щоб прогулятися до кулера з водою.

Якщо ви бачите, що дивитеся на свій телефон довше, ніж вважаєте за потрібне, і більшість дослідників вважають, що вам не слід витрачати більше двох годин на особисті пристрої, тоді обов’язково налаштуйте свій iPhone, смартфон Android, Ipad тощо al, і виконання іншої дії.


Чесно кажучи, ви зрозумієте, що близько половини часу, який ви витрачаєте на перегляд телефону, є непотрібним. Врешті-решт, скільки відео милих котиків чи безглуздих танців ви можете переглянути за день, перш ніж зрозумієте, що з вас достатньо?

Іншою зручною пропозицією було б вимкнути непотрібні сповіщення на вашому телефоні, оскільки вони, як правило, спонукають вас до більшої взаємодії з вашим пристроєм, свого роду невидимою пуповиною, без якої ви, швидше за все, можете обійтися.

Налаштування параметрів екрана

Якщо ви змирилися з тим, щоб проводити стільки ж часу перед екранами, скільки зараз, спробуйте зробити це максимально комфортним для ваших очей. Переконайтеся, що параметри яскравості та контрастності не є надмірними та намагайтеся використовувати якомога більше природного світла.

Намагайтеся уникати нескінченного прокручування на телефоні, коли ви лежите в ліжку та в темряві, це шкодить вашим очам і призводить до того, що вашому мозку буде важко вимкнутись і легше переходити в режим сну.


Можливо, візьміть за правило відкладати телефон мінімум на годину перед сном. Встановіть собі межі для використання екрану, і ви цілком можете помітити, що не тільки ваш зір стає чіткішим, але й ви можете відчути, що ваше загальне самопочуття та відчуття уваги покращуються.

От admin