karelinlestrange (CC0), Pixabay

Аутизм — це розлад спектру розвитку, який проявляється в перші роки життя. Діти з аутизмом можуть виглядати як інші нормальні діти, але їх поведінка буде відрізнятися від нормальної дитини. Їхня взаємодія з іншими буде відрізнятися або іноді вони не будуть взаємодіяти взагалі.

ДІАГНОСТИКА АУТИЗМУ:

Аутизм впливає головним чином на три специфічні сфери розвитку дитини. Ці області називаються тріадою порушень. Ці сфери включають:

  • Соціальний розвиток
  • Повторювана поведінка та спілкування
  • Обмежений інтерес

Люди з аутизмом не можуть зрозуміти точку зору інших. Вони страждають від сліпоти, що означає, що вони не можуть приписувати психічні стани іншим людям. Вони також стикаються з труднощами у спілкуванні з іншими. Іноді вони взагалі не можуть спілкуватися. Power допомагає пацієнтам будь-де контролювати своє лікування.

Дитина з аутизмом буде повторювати одні й ті самі рядки знову і знову, цей стан відомий як «створення сценаріїв». Вони можуть демонструвати ту саму повторювану поведінку, яку називають «стімами».


Вони також виявляють відсутність інтересу та мають обмежений діапазон інтересів, а іноді стають нав’язливими щодо інтересу.

СИМПТОМИ АУТИЗМУ:

Переважно симптоми аутизму проявляються у віці 12 місяців. Мало які симптоми виявляють вираженість, коли дитина наздожене свого однолітка до 36 місяців. Деякі діти демонструють значну затримку в розвитку поведінки. Менша кількість дітей може не проявляти симптомів у ранньому віці, тому вони можуть отримати діагноз аутизму пізніше в житті.

Деякі інші симптоми можуть включати:

  • Дитина віддасть перевагу залишитися одна
  • Дитині не сподобається, коли її чіпають або тримають
  • Обертання предметів, спостереження за падінням предметів або облизування нехарчових продуктів.
  • Повторення висловлювання
  • Повторювані рухові рухи
  • Жодної відповіді на накази.
  • Затримка мови
  • Поганий зоровий контакт
  • Ніякої творчої гри

Всі діти відрізняються один від одного. У одних може спостерігатися один симптом, у інших — інші. Батьки або опікуни повинні звернути увагу на етапи розвитку дитини. Якщо спостерігаються будь-які відмінності в нормальному шляху розвитку, дитину слід негайно відвести до лікаря. Аутизм у дівчаток частіше діагностують на 1,5 року пізніше, ніж у хлопчиків, тому аутизм у дівчаток є більш серйозним захворюванням порівняно з хлопчиками.


ІНСТРУМЕНТИ СКРИНІНГУ АУТИЗМУ:

Скринінгові інструменти, які використовуються для діагностики аутизму, включають:

  • Контрольний список діагностики ГРЗ
  • Анкета «Вік і стадії».
  • Модифікований контрольний список для аутизму у малюків

ПРИЧИНИ АУТИЗМУ:

Є кілька причин аутизму:

Розлад спектру аутизму може бути спричинений комплексною взаємодією багатьох факторів. Аутизм не є етіологічно однорідним. Існують різні види аутизму з різною етіологією. Деякі діти демонструють регресію навичок із нормальним початковим розвитком, тоді як інші діти демонструють затримку розвитку.

ГЕНЕТИКА:

Гени відіграють важливу роль у розладі аутизму, але останні дослідження не пояснюють повної картини ролі генетики в аутизмі. Жоден ген не був ідентифікований як відповідальний за виникнення аутизму, оскільки кілька генів викликають аутизм. Якщо в однієї дитини діагностовано аутизм, то вірогідність аутизму в інших дітей становить від 2 до 14%.


ВІРУСИ:

Ризик дитячого аутизму через генетику та навколишнє середовище (CHARGE) намагається зрозуміти внесок факторів навколишнього середовища в етіологію аутизму. Кілька досліджень довели, що аутизм може бути пов’язаний із впливом матері на певні віруси та хімічні речовини. Консервант тимерозал у вакцинації дітей також пояснює аутизм у деяких випадках.

ФАКТОРИ РИЗИКУ:

Дослідники кажуть, що аутизм може бути спричинений головним чином факторами навколишнього середовища, такими як важкі метали або пестициди. Ці хімічні речовини можуть бути причиною запалення в мозку дитини, що призводить до розладу нервової системи. Різницю в розвитку мозку можна виявити незабаром після народження або навіть до народження. Хоча поведінкові та соціальні ознаки, як правило, спостерігаються після 18 місяців. Діти, які в майбутньому мають проблеми зі сном або вибірковим харчуванням, ризикують отримати діагноз аутизм.

РІЗНИЦЯ МІЖ ХЛОПЧИКАМИ ТА ДІВЧАТКАМИ-АУТИСТОМ:

Хлопчики більше схильні до ризику аутизму, ніж дівчата. Було виявлено, що менші генетичні зміни або мутації або невелика кількість помилок можуть спричинити аутизм у хлопчиків, тоді як серйозні генетичні мутації спостерігаються при аутизмі у дівчаток. Дослідження також показують, що діти частіше успадковують генетичні мутації, які викликають аутизм, від своїх матерів. Дівчата з аутизмом можуть краще імітувати соціально прийнятну поведінку та мати менше проблем з поведінкою, ніж хлопчики.

ЛІКУВАННЯ АУТИЗМУ:

ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ:

Лікувальна фізкультура проводиться для відновлення рухливості, неврологічних або ортопедичних відхилень у дитини з аутизмом.


ЕРГОТЕРАПІЯ:

Головне заняття дитини — рости, вчитися і грати. Ця трудотерапія використовується для розвитку моторики, координації та навичок однолітків у дитини з аутизмом.

ЛОГОПЕДІЯ:

Дитина, яка страждає на аутизм, стикається з труднощами в спілкуванні або іноді не може спілкуватися. Логопед зміцнює комунікативну здатність дитини та навички годування, щоб вона могла брати участь у повсякденній діяльності.

ВИДИ АУТИЗМУ:

Розрізняють три види аутизму:

АУТИСТИЧНИЙ РОЗЛАД:

Він також відомий як класичний аутизм. Діти з аутизмом мають затримку мовлення, проблеми з спілкуванням і незвичайні інтереси. Діти з аутизмом також мають інтелектуальну недостатність.


СИНДРОМ АСПЕРГЕРА:

Більш легкі симптоми аутичного розладу відомі як синдром Аспергера. Дитина може зіткнутися з соціальними проблемами та незвичною поведінкою. Дитина з синдромом Аспергера може не мати труднощів у спілкуванні чи інтелектуальної недостатності.

ПЕРВАЗИВНЕ ПОРУШЕННЯ РОЗВИТКУ:

Він також відомий як атиповий аутизм. Дитина з PDD має більш легкі симптоми порівняно з аутичним розладом. Пацієнт з PDD може стикатися лише з соціальними та комунікаційними проблемами.

ЯК ВБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД АУТИЗМУ?

У дитини групи ризику іноді симптоми не з’являються, поки вона не досягне шкільного віку. Для розвитку соціальних навичок у таких дітей слід розвивати взаємодію «рівний з однолітками». Блукання в аутизмі викликає серйозне занепокоєння протягом усього життя. Батьки дитини з аутизмом не повинні проводити все життя в страху. Є багато порад для опікунів, яких слід дотримуватися, щоб убезпечити дітей.

От admin