Завдяки сучасній медицині люди з цукровим діабетом тепер мають шанс жити повноцінним життям, не приділяючи особливої уваги своєму здоров’ю. Ліки від цукрового діабету розрізняються в залежності від його типу, особливостей організму, дозування і т. д. Також вони випускаються в різних формах, щоб задовольнити всі потреби пацієнта, а також вибрати найбільш зручний спосіб введення.
Але чи є відмінності між картриджами для ручок і флаконів? Як їх слід використовувати? Прочитайте, щоб дізнатися більше про цю тему!
Що таке діабет?
Цукровий діабет – це проблема зі здоров’ям, яка буває трьох основних типів:
- Цукровий діабет 1 типу. У пацієнтів з цукровим діабетом 1 типу підшлункова залоза взагалі не може виробляти природний інсулін або не виробляє його достатньо. У цьому випадку пацієнту призначають додаткову дозу аналога інсуліну людини;
- Цукровий діабет 2 типу. Ця проблема означає, що глюкоза в крові не переміщується належним чином до клітин, тому в результаті з’являється високий рівень цукру в крові. Тип інсуліну слід вибирати відповідно до проблем, викликаних цією хворобою;
- Гестаційний діабет. Зазвичай він з’являється у вагітних жінок і повинен зникнути після народження дитини. Однак ця проблема також означає, що у людини є всі шанси захворіти на цукровий діабет 2 типу в майбутньому, тому краще бути обережним.
Як ми вже зазначали, види інсуліну, зручну форму введення дози інсуліну та інші нюанси вирішуються разом з лікарем і пацієнтом, щоб підібрати ідеальну комбінацію для лікування.
Картриджі для інсулінових ручок. Основна інформація
Кожен інсуліновий картридж призначений для вставлення в інсулінову ручку. До переваг можна віднести те, що вона зручна у використанні, її можна легко носити всюди з пацієнтом, ручка багаторазова (тому можна трохи заощадити на ліках).
Після того, як людина вставить картридж у ручку, голки повинні бути відкриті та готові до використання. Розчин можна вводити в живіт, стегна, живіт або сідниці. Картриджі не можна використовувати для різних людей, щоб уникнути ризику небезпечних захворювань.
Невикористані картриджі необхідно помістити в холодильник для зберігання при температурі від 2°C до 8°C. Засіб, що знаходиться всередині, не можна заморожувати, а якщо було, то його вже не можна використовувати. Якщо картридж скоро буде використаний або людина використовує його в даний момент, він повинен зберігатися при кімнатній температурі не вище 25°C.
Завжди важливо перевіряти розчин всередині картриджа. Якщо він непрозорий або містить невідомі частинки – його не можна використовувати на людині.
Інсулінові флакони з інсуліном гларгіном. Все, що вам потрібно знати
Кожен флакон інсуліну з аналогами людського інсуліну всередині завжди застосовується разом зі шприцом і голкою (довжина голки може змінюватися в залежності від області ін’єкції).
Перед введенням інсуліну або аналогів інсуліну людині необхідно переконатися, що розчин всередині безбарвний, без осаду або будь-яких сторонніх часток. Якщо він виглядає не так, як було описано раніше, рекомендується викинути його і взяти новий флакон з інсуліном для контролю рівня глюкози в крові.
Правила зберігання інсуліну для флаконів такі ж, як і для картриджів для інсулінових ручок. Зберігати їх потрібно в холодильнику, подалі від морозильної камери. Ті флакони інсуліну, які зараз використовуються, необхідно зберігати при кімнатній температурі, подалі від прямих сонячних променів, тепла та дітей. Відкритий флакон необхідно використати протягом 28 днів і після цього викинути, навіть якщо всередині ще залишився засіб.
Заключне слово
Не має значення, яку форму препарату ви виберете для інсулінотерапії – флакон, інсулінову ручку з картриджем всередині, інсулінову помпу чи шприц. Найголовніше – призначені ліки. Тому всі суперечки на тему «Флакон з інсуліном проти ручки» не мають сенсу. Відрізняється лише спосіб введення інсуліну, він абсолютно не впливає на ефект. Виберіть те, що найкраще для вас, разом із медичним працівником. Дякуємо за читання та залишайтеся з нами!