Щороку мільйони людей у США стикаються з депресією, і серйозна депресія насправді є однією з найпоширеніших проблем психічного здоров’я в країні. Це захворювання може суттєво вплинути на життя багатьма різними способами, і це те, що люди можуть отримати в будь-якому віці та на будь-якому етапі життя.
Таким чином, ми всі повинні знати, як стежити за ознаками цього психічного стану як у нас самих, так і в інших. Ось деякі симптоми, про які ви, можливо, не підозрювали, що вони часто є частиною депресії.
Фізичний біль
Незважаючи на те, що депресія є проблемою психічного здоров’я, вона також може проявлятися фізично. Наприклад, депресія може проявлятися болем у спині, плечах, шиї, суглобах і кінцівках, а також частими головними болями. Крім того, у деяких людей болить живіт або інші частини тіла. Однією з причин цього може бути те, що нейромедіатори серотонін і норадреналін впливають як на наш настрій, так і на рівень болю, тому проблема з одним може викликати проблеми з іншим.
Зміни апетиту
Звичайна зміна, яку люди помічають під час депресії, полягає в тому, що вони їдять набагато більше або набагато менше. Депресія може вплинути на те, скільки ви хочете їсти, і це має сенс, враховуючи, що багато хто з нас є емоційно залежними споживачами. Майте на увазі, що інші проблеми з психічним здоров’ям, такі як розлади харчової поведінки, також можуть суттєво вплинути на апетит, тому, якщо ви стурбовані тим, що можете зіткнутися з анорексією, булімією чи іншою хворобою, поговоріть з лікарем або терапевтом якомога швидше.
Безсоння та інші порушення сну
Коли наш настрій поганий, наш мозок схильний зосереджуватися на багатьох негативних речах. У результаті багато людей виявляють, що під час депресії у них виникає безсоння, і вони тижнями чи місяцями намагаються заснути. Крім того, ви можете добре заснути, але прокидатися з певними інтервалами протягом ночі і відчувати себе неспаними або вставати занадто рано.
Іншою проблемою можуть бути часті кошмари та нічні страхи. Це також може бути пов’язано з проблемами психічного здоров’я, такими як депресія. На жаль, вони також можуть призвести до порочного циклу, коли брак сну змушує вас відчувати стрес, розчарування, емоційність і млявість, що, у свою чергу, впливає на ваш настрій і не дає вам спати вночі ще більше.
Проблеми з концентрацією
Чи помічали ви останнім часом, що ледь можете зосередитися на роботі більше ніж на 15 хвилин або не можете всидіти на місці, щоб подивитися фільм чи телешоу? Можливо, ви відчуваєте, що дрейфуєте під час розмов з людьми? Ви відчуваєте, що постійно боретеся з важким випадком туману мозку? Проблеми з концентрацією уваги є ще одним симптомом депресії, і вона може погіршитися через недостатній сон, неправильне харчування або достатню кількість фізичних вправ через поганий настрій.
Частіші застуди та грип
Ключовим симптомом депресії, про який ви можете не знати, є підвищення схильності людей із депресією частіше хворіти на застуду та грип. Це здається дивним, але вважається, що різко знижений настрій негативно впливає на імунну систему, роблячи організм більш сприйнятливим до вірусів та інфекцій. Крім того, депресія може ускладнити боротьбу з хворобою, тобто потрібно більше часу, щоб подолати кожну помилку, з якою ви зіткнулися.
Деякі інші симптоми депресії, які слід зрозуміти, включають екстремальний настрій (особливо гнів і дратівливість), низький статевий потяг, зміни пам’яті, високий кров’яний тиск, коливання ваги, запор та інші зміни, пов’язані з кишечником.
Що робити, якщо ви думаєте, що у вас депресія
Якщо читання про деякі з цих ознак депресії попередило вас про те, що ви можете страждати від цієї проблеми з психічним здоров’ям, зробіть деякі кроки, щоб рухатися вперед. Почніть із візиту до свого лікаря, будь то особисто чи онлайн. Можливо, вони захочуть дати вам таблетки, щоб підняти настрій. Перегляньте ліки від депресії Plushcare, щоб отримати інформацію про деякі антидепресанти, які зазвичай призначають. Варто також почати відвідувати терапевта, щоб обговорити, що могло привести вас до депресії, і розробити стратегії, як з нею впоратися.
Якщо ви регулярно займаєтеся спортом і щодня їсте поживну їжу, це також може значно змінити ваше психічне здоров’я. Відмовтеся від стимуляторів і токсичних речовин, таких як надлишок кофеїну, алкоголю, наркотиків, куріння тощо, і зволожуйте організм великою кількістю води.
Варто регулярно вести щоденник, а також спробувати глибоке дихання, медитацію та вправи на уважність. Крім того, повідомте своїй родині та друзям, з чим ви маєте справу, щоб вони могли краще підтримати вас.
Депресія — хвороба, з якою важко боротися, але чим раніше ви помітите ознаки того, що, можливо, боретеся з нею, тим швидше ви зможете отримати допомогу та вжити заходів, щоб почуватися краще.