Служба впливає на кожного ветерана. Більшість із них повертаються до цивільного життя після війни без проблем. Однак значна частина — 44% ветеранів Іраку та Афганістану, згідно з одним опитуванням — стверджують, що їм було важко адаптуватися до життя на батьківщині. Вони можуть мати проблеми зі здоров’ям і труднощі з працевлаштуванням у наступні роки після служби. Ніби цього недостатньо, багатьом важко отримати доступ до пільг.
З якими труднощами стикаються ветерани після повернення?
Високий відсоток ветеранів має різні проблеми зі здоров’ям. Значний відсоток ветеранів, які воювали в Іраку та Афганістані, мають черепно-мозкові травми (ЧМТ). Майже кожен 1 з 5 із них має легку ЧМТ (струс мозку).
Інші поширені проблеми зі здоров’ям у ветеранів включають посттравматичний стресовий розлад, тривогу, депресію, проблемне вживання алкоголю та суїцидальні думки. Більшість із них мають справу із сексуальними травмами, такими як домагання та насильство, зазнані під час служби. Це може вплинути на фізичне та психічне здоров’я.
Чи отримують ветерани необхідну підтримку?
Управління охорони здоров’я ветеранів (VHA), яке обслуговує велику кількість ветеранів, пропонує лікування, яке можна порівняти, якщо не перевершити, у багатьох аспектах, ніж у приватних лікарів або державних лікарів, які не належать до VHA. Однак існують відмінності в якості послуг і доступності публічної системи.
Наприклад, численні дослідження показали, що значна частина ветеранів, у яких діагностовано психічні розлади, не отримують жодної терапії. Багато ветеранів не знають про наявність пільг на психічне здоров’я, сумніваються щодо їх права або не знають, як подати заявку на отримання пільг на психічне здоров’я. Тут додаткову підтримку приходять благодійні організації поранених ветеранів.
З якими ще перешкодами вони стикаються?
Інші перешкоди, які згадали ветерани, що заважають їм скористатися медичними послугами VHA, включають:
- Труднощі з доступом до медичних закладів через їх віддаленість або відсутність транспорту
- Побоювання пропустити роботу та поставити під загрозу свою кар’єру
- Побоювання, що дискримінація (спричинена стигмою, пов’язаною з проблемами психічного здоров’я) може призвести до втрати опіки над дітьми чи спілкування з ними
- Труднощі з подорожами через інвалідність та інші захворювання.
А як щодо тривог, не пов’язаних зі здоров’ям?
Крім фізичних проблем, деякі колишні військовослужбовці стикаються з додатковими труднощами при адаптації до цивільного життя, такими як соціальні чи економічні перешкоди. Наприклад, у ветеранів, які служили після 11 вересня 2001 року, рівень безробіття часом майже вдвічі вищий, ніж у неветеранів такого ж віку.
Однак існує дефіцит інформації та досліджень для оцінки наслідків розгортання військової служби для соціального, економічного та здоров’я військовослужбовців та їхніх сімей. Через це важко точно визначити, що їм потрібно.
Низка державних відомств і установ збирає інформацію про фізичні, психологічні, соціальні та економічні труднощі, з якими стикаються ветерани. Однак немає бази даних, яка об’єднує демографічні дані та дані про розгортання з інформацією про результати здоров’я, доступ до догляду, лікування та працевлаштування до та після розгортання. Багато проблем щодо реінтеграції ветеранів у цивільне життя можна було б вирішити, якби ці дані були пов’язані та інтегровані.
Як забезпечити ветеранам якісну медичну допомогу?
Існує кілька підходів, наприклад:
- Постачальники медичних послуг повинні проходити постійну освіту та періодично переглядати свої плани лікування, щоб гарантувати, що ветерани отримують високоякісну допомогу, засновану на фактичних даних. Пацієнти можуть не отримати високоякісну допомогу, якщо лікарі не базуватимуть свої рішення на наукових фактах.
- Усі медичні працівники, які обслуговують ветеранів, повинні використовувати електронні записи про стан здоров’я, які мають бути «сумісними», тобто можуть передавати дані між різними системами.
- Покращена координація та зв’язок між численними державними та приватними ініціативами, такими як «Підтримка сімей поранених воїнів», які підтримують ветеранів та їхні родини.
Заключні думки
Наскільки VHA забезпечує медичну підтримку, ми також повинні підтримувати благодійні програми для ветеранів, щоб гарантувати, що вони отримають таку необхідну допомогу.